belotero_hero_3_sk_1074x506

Často kladené otázky

Ako dlho trvá ošetrenie?

Váš lekár vám na začiatku bude klásť otázky týkajúce sa vašej anamnézy, liekov, ktoré aktuálne beriete a ďalších relevantných zdravotných informácií.  Produkt sa injekčne aplikuje do špecifickej oblasti ošetrovanej kože pomocou veľmi tenkej ihly. Ošetrenie je rýchle, zvyčajne trvá asi 30 minút.

 

Bolí to?

Niektorí ľudia môžu počas ošetrenia pocítiť mierny pocit nepohodlia. Takmer celý rad produktov Belotero® je k dispozícii s lidokaínom, aby sa maximalizoval váš komfort.

 

Bude ošetrovaná oblasť stŕpnutá alebo sa budem cítiť nezvyčajne?

Produkty Belotero® sa tak ľahko integrujú do vlastného tkaniva,  že na rozdiel od niektorých iných výplní keď sa dotknete ošetrenej oblasti vpichnutú látku nebudete vôbec cítiť. Toto je obzvlášť dôležité v oblastiach, ako sú pery, kde budete chcieť vidieť výsledky, ale nie ich cítiť. 

 

* Tran C. a spol. Dermatológia. 2014; 228 (1): 47-54.

 

Ako rýchlo sa môžem vrátiť k svojim každodenným aktivitám?

Môžu sa vyskytnúť reakcie ako sčervenanie, erytém, edém alebo bolesť, niekedy sprevádzané svrbením v ošetrenej oblasti. Tieto reakcie môžu trvať týždeň. Vzhľadom na to, že sa výplne Belotero® aplikujú injekciou, môžu sa vyskytnúť hematómy a opuch, uzliny, ako aj sfarbenie alebo zmena sfarbenia v ošetrenej oblasti. Mnoho reakcií však zaniká skoro po ošetrení.

 

Ako sa vyhýbam neprirodzenému výsledku, akým sú „kačacie“pery

Aby bol dosiahnutý prirodzene vyzerajúci výsledok najmä pri ošetrení pier, je dôležitý prístup „menej je viac.“ Pery často opúchajú bezprostredne po ošetrení a môže trvať dva až tri dni, kým budete vidieť skutočné výsledky. Je lepšie vrátiť sa k vášmu estetickému lekárovi na doplňujúce ošetrenie, ak je to potrebné, než si dať vpichnúť príliš veľké množstve prípravku počas prvého ošetrenia.

 

Rozpoznám okamžite rozdiel?

Áno, estetické výsledky sú okamžité. Keďže je ošetrenie menej invazívne ako chirurgický zákrok, budete môcť pokračovať v každodennej činnosti priamo po ňom.

 

Ako dlho trvá výsledný efekt po použití Belotero®?

Jednou z veľkých výhod našich výplní je, že účinky sú dlhodobé, od 9 do 18 mesiacov, ale nie trvalé. Trvanie závisí od mnohých faktorov, ako je typ ošetrenia, ošetrená oblasť, individuálny typ kože, stav kože, životný štýl a vek. Po prvom ošetrení sa bežne odporúča sledovanie. Počas následnej návštevy sa váš lekár môže rozhodnúť, že vám aplikuje viac látky, aby zlepšil výsledok počiatočného ošetrenia. Po ošetrení prípravkom Belotero® Hydro napríklad po prvom stretnutí zaznamenáte výrazné zlepšenie pleti. Na optimalizáciu dlhotrvajúcich výsledkov a vysokú mieru spokojnosti Vám však lekár odporučí dve až tri sedenia s krátkym časovým odstupom (2 až 3 týždne od seba). Potom treba ošetrenia opakovať menej často a to raz alebo dvakrát do roka, v závislosti od stavu vašej pokožky.

 

Existujú nejaké riziká alebo vedľajšie účinky pri použití produktov Merz?

Naše výrobky sú založené na kyseline hyalurónovej, ktorá je prírodzenou zložkou pokožky. Preto je málo pravdepodobné, že spôsobia alergickú reakciu a nie je potrebné žiadne predchádzajúce testovanie na alergie. Existujú však niektoré reakcie súvisiace s injekčnou aplikáciou, ktoré sa môžu vyskytnúť, ako je začervenanie, erytém, edém alebo bolesť, niekedy sprevádzané svrbením v ošetrenej oblasti. Tieto reakcie môžu trvať týždeň. Môžu sa tiež objaviť hematómy a opuch, indurácie alebo uzliny, ako aj sfarbenie alebo zmena sfarbenia v ošetrenej oblasti. V niektorých prípadoch sa môže vyvinúť alergiu na niektorú zo zložiek prípravku, najmä na hyaluronát sodný a hydrochlorid lidokaínu. Boli tiež hlásené prípady nekrózy, abscesov a granulómov po injekcii hyaluronátu sodného. Tieto potenciálne riziká sa vyskytujú zriedkavo, musia sa však zvážiť. Nezabudnite pred ošetrením informovať svojho lekára o alergiách, ktoré máte, predovšetkým na lidokaín. Okrem toho by ste mali vždy diskutovať o prípadných vedľajších účinkoch a / alebo reakciách po ošetrení s vaším lekárom. Váš ošetrujúci lekár je plne kvalifikovaný, takže sa nebojte klásť toľko otázok, koľko si želáte.